Marta Skorczyńska

Absolwentka studiów na Uniwersytecie Gdańskim: Psychologia oraz Pedagogika ze specjalnością Animacja Społeczna, Szkoły Trenerów Dramy Drama Way, a także licznych kursów i warsztatów w zakresie teatru zaangażowanego, terapii tańcem i ruchem, świadomej pracy z głosem, narzędzi coachingowych oraz komunikacji i mediacji w duchu Porozumienia bez Przemocy.

Od 2009 roku związana z edukacją poza-formalną. Koordynatorka, mentorka i trenerka w międzynarodowych projektach dla młodzieży i osób pracujących z młodzieżą, a także
koordynatorka i animatorka projektów z lokalnymi społecznościami. Zaangażowana w rozwijanie wolontariatu międzynarodowego.

Jako trenerka współpracuje z organizacjami pozarządowymi w całej Europie. Pracuje w oparciu o dramę oraz inne metody wykorzystujące ruch i pogłębiające świadomość ciała. Z uczestnikami swoich szkoleń i warsztatów ćwiczy model komunikacji empatycznej inspirowanej pracą Marshalla Rosenberga (NVC). Zaangażowana w Edukację na Rzecz Pokoju. Obecnie także w trakcie Studium Mediacji opartej o NVC. Od niedawna pracuje z młodzieżą jako streetworkerka.

Pisze baśnie. Żyje blisko morza, lasu i ślimaków.