Katarzyna Błachiewicz-Koryga

Menadżerka kultury z wykształcenia i pasji.

Absolwentka Wydziału Aktorskiego w Szkole Filmowej w Łodzi oraz studiów podyplomowych na Wydziale Zarządzania Kulturą w Szkole Muzycznej i Teatralnej w Hamburgu. Wiolonczelistka.

Całe życie związana z kulturą. Drogę zawodową rozpoczęła od koordynacji różnego rodzaju projektów m.in. na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, w Teatrze Roma i miesięczniku Razem. Organizowała polskie występy kameralnej orkiestry smyczkowej Hamburger Camerata z Hambura (koncerty z Rafałem Blechaczem). Przez 12 lat związana z Fundacją Krystyny Jandy na Rzecz Kultury, początkowo jako menadżerka impresariatu, a później jako dyrektorka zarządzająca Teatrem Polonia i Och-Teatrem. Posiada szerokie doświadczenie w zakresie zarządzania projektem i zespołem, a także dużą wiedzę z zakresu zarządzania instytucją kultury.

Od 2019 wolna strzelczyni - jako kulturalna projekt menadżerka występuje pod szyldem „Sztuka Kultury”. Jest również certyfikowaną nauczycielką kursów redukcji stresu MBSR metodą mindfulness - wtedy zamienia się w „Sztukę Umysłu”. Szuka projektów ważnych i wartościowych, z radością dodając do nich swoją cząstkę umiejętności, wiedzy i osobowości.

W Drama Way zajmuje się koordynacją VI edycji projektu Art Generacje, mając pieczę nad organizacją i promocją całości projektu.

e-mail:katarzyna.blachiewicz-koryga@dramaway.pl